29 12 2010

İnsanın 10 Pişmanlığı

 

 

 

1 - Yaşamının son gününe, yaşamını anlatması gereken harika şarkıyı içinden sessizce söyleyerek ulaşırsın.

 

2- Yaşamının son gününe, içinde bulunan, büyük işler başarmanı ve büyük başarılar elde etmeni sağlayacak doğal

gücünü tecrübe etmeden ulaşırsın.

 

3- Yaşamının son gününe, hiç kimseye örnek olup ilham vermediğini fark ederek ulaşırsın.

 

4- Yaşamının son gününe, hayatında hiçbir zaman cesaret gerektiren bir risk almadığını ve bu yüzden büyük başarılar elde edemediğini fark etmenin acısıyla ulaşırsın.

 

5- Yaşamının son gününe, sıradan biri olmak zorunda olduğun yalanına boyun eğdiğin için bir şeylerde ustalık elde etme fırsatını kaçırdığını anlayarak ulaşırsın.

 

6- Yaşamının son gününe, herhangi bir zorluğu zafere ve kurşunu altına dönüştürme becerisine sahip olamamanın hayal kırıklığıyla ulaşırsın.

 

7- Yaşamının son gününe, çalışmanın sadece kendinden çok, başkalarına yardımcı olmak anlamına geldiğini unuttuğun için pişmanlık duyarak ulaşırsın.

 

8- Yaşamının son gününe, gerçekten yaşamak istediğin hayatı değil de toplumun yönlendirmeleri nedeniyle istediğin hayatı yaşamış olduğunu fark ederek ulaşırsın.

 

9- Yaşamının son gününe, sahip olduğun kapasiteye ve ortaya çıkarman gereken dehaya hiçbir zaman dokunmadığını fark ederek ulaşırsın.

 

10 -Yaşamının son gününe, bir lider olabileceğini ve bulduğundan daha iyi bir dünya bırakabileceğini keşfederek ulaşırsın. Fakat çok korktuğun için görevi kabul etmeyi reddetmişsindir. Bu yüzden başarısız olmuşsundur ve bir hayatı boşa harcamışsındır.


 

ALINTI: Robin Sharma

0
0
0
Yorum Yaz